Myyty: Niken talviajotakki (Oulu)

[s]Löyty kaapin kätköistä joutavana oleva Niken tekemä, ei kaikista kaunein tai katu-uskottavin, mutta hiton lämmin ajotakki kokoa L (/183). Rintatasku + selkätasku + käsien lämmittelytaskut + näköjään vähän ketjurasvaa.
http://janisimonen.kuvat.fi/kuvat/myynti/nike_02.jpg/_big.jpg
http://janisimonen.kuvat.fi/kuvat/myynti/nike_03.jpg/_big.jpg

hp: 10€[/s]

Missäs päin Suomea takki on? Nimimerkki viittaa jonnekin Kemin suuntaan, mutta tiedä häntä. Jos Tampereelle järkkäät jotenkin (kulut maksan toki) niin voisin varata alustavasti! Työssäkäyvänä menen nyt nukkumaan, mutta palaan aamusella astioille.

otsikossa on hyvin kryptinen vihje takin sijainnista. paiskaanpa sulle viestiä niin katotaan mitä saahaan aikaseks.

Hoho, niinpä olikin! Pikkutuhnussa vastasin eilen tänne ja innostuin kovana Kemi-fanina nimimerkistä. Mutta joo kiitos viestistä, vastasin peeämmällä.

Kemi-fanius vetää sanattomaks, mut laitetaas takki postiin.