AMA; All-city. Big block

Tämmöisen kasailin.





All-city. Big block 55cm.
Cinellin Lola bullhorni
Dedan Zero1 stemmi.
Eastonin seatposti.
Selle italia -turbo penkki.
Suginon messenger kammet.
Shadow conspiracyn polkimet Tokyo fixedin sträpeillä.

Jarru on vielä laittamatta kun ei riittänyt reachi längissä. kahvaksi tulee Tectron RL720 nen.

Maalipinta on metallihohtomaalia (ei oikein näy kuvissa) ja muutenkin runko on ihan siistin oloinen.
Testiajoa ei ole vielä suoritettu kun se jarru ei piru sopinut.

mahtaako picasan kansioasetuksissa olla feelua kun ei kuvat näy ?
todella nätti ja harmooninen pyörä.

Korjattu

näyttää oikein mukavalta. All citystä vaan positiivisia viboja kun oma natureboy toiminut niin mallikkaasti. Onko satulan korkeus säädetty kohalleen kuitenkin ihan kuskin mitoilla eikä vaan lätkästy tohon ajon jälkeen tapahtuvia säätöjä odottelemaan?

Ohjaamo näyttää hivenen pitkältä suhteessa satulan korkeuteen, mut jos on pitkät kädet ja lyhyet jalat niin sittenhän se on just oikein. Harittaa vaan oma geometriasilmä vastaan kun ruumiinrakenne itsellä päinvastoin.

Satulaa ei ole vielä säädetty.
Varmaan nousee jonkin verran.

Itseasiassa se ei edes ole niin matalalla kuin se näyttää kuvassa olevan.
Kuva valehtelee enemmän kuin tuhat sanaa.

Niin joo, kiekot on tuntemattomat. Tulivat Langsterin mukana.

hienot kahvilaitteet ja ihan ok pyörä.

Montas kerrosta tankoteippiä laitoitkaan tuohon tankoon? Näyttää todella paksulta. Ketjusta sais varmaan vielä linkin pois.

Ihan mukava peruspyörä. Kovaa ajoa vaan!

EDIT: lisäinfoa kahvilaitteista, kiitos!

Lasketaanko alustankoteipit?

Kyllä siinä on vaan yksikerros. Tanko on vaan “litistetty” stemmin kummaltakin puolelta niin se näyttää paksulta.
On toi nauhakin kyllä aika fluffya kamaa.

Quick mill Aquila on keitin ja mylly on Mazzeran mini-E. Kahvina tällä hetkellä Caffan 80/20 barista blend.

Edit; ole hyvä.

onneksi bullhorny on jokaiselle kasvuvaihe.

Jep. Nyt mä oon jo siirtynyt dropista lolhorniin. Eli jos suunta jatkuu ylöspäin niin eiköhän se raiseri tule jossain vaiheessa.
Vuosien kuluttua meikä vetelee jo kasari apinakiikulla :smiley:

On toi lola ja se blb:n aerobar semmosia ettei tartte kuule paljoa laittaa teippiä niin jo näyttää turpealta. johtuu siitä litteestä vaakapätkästä. true story.

fobba - 20:43, 23.2.2012 » todella nätti ja harmooninen pyörä.
Komppaan.

Tuhdin näköinen bullis kruunaa kokonaisuuden.

Allcity netti sanoo, että 32 mm crossirengas mahtuu. Onko käsitystä meneekö vielä isompaa? Lähinnä ajattelen talveksi 35 marawinttereitä.

Tossa kun mittailin niin näyttäs että 35mm menisi heittämällä.
Riippuu varmaan vähän sen gummeksen oikeista mitoista.

Mitä tälle kuuluu nykyään?

Kovassa ajossa :slight_smile:
Tanko vaihtunut spessun droppitankoon mustilla nauhoilla ja penkki mustaan Lontoon tuliaiseen.
…Niin ja polkimet japanista ostettuihin rata versioihin häkeillä ja tuplaremmeillä.

Ainiin. Kiekot vaihtuneet mustiin velociin jbl navoilla.
Pitäisi varmaan ottaa kuvia ja päivittää lankaa.

612 / 4130 ?

Laita pliis kuva dropin kanssa. Digaan ihan pirusti tota runkoa mutta vaikka miten hyvä olis ajaa ni en vaan saa ulkonäköteknisesti tykättyä bulliksista yleensä. Vähänku Crocsit. Vaikka olis kuin hyvät ja kevyet ni julkisella paikalla no deal.

Talvi puskee päälle joten talvi setuppi miinus nastagummekset